Bursa Hurdacı

İznik Hurdacı

Halk Metal ismiyle hurda alıyoruz. Güncel Bursa İznik hurda fiyatları ile hizmet veriyoruz. Kimseye benzemeyen hizmetlerimizi sunmaktayız. Tüm çalışmalarımıza bulunduğunuz siteden erişebilirsiniz. İznik merkezinin etrafında hurda satmak amacıyla 7/24 telefon numaralarımıza ulaşmanız yeterlidir. Bol miktarda alımlarda yüksek fiyat uygulamaktayız. Bursa hurdacısı firmamız hizmetinizdedir.

Türkiye’nin bütün illerinden, her türlü hurda alımı yapıyoruz. En tecrübeli İznik hurdacı firması olarak hurdacılık ve bina yıkımı yapıyoruz.

İznik Hurdacıları

İznik genelinde hizmet gösteriyoruz. Atıkları geri dönüştürerek insanlarımızın yararına çalışıyoruz. Siz çok kıymetli müşterilerimizde her çeşit karton hurdası satışı yapmak için iş yerimizi aramalısınız. İznik hurdacısı olarak Bursa genelinde her nevi hurda çeşidi alımı yapıyoruz. Her kilodaki hurdalarınız için müsait araçlarımızı gönderiyoruz. İznik hurdacı sitesi mi arıyordunuz? Şansızınız yaver gitti. Bursa İznik merkezinde eşi benzeri olmayan anlayışlar ile hizmetlerimizi beğeninize sunmaya devam etmekteyiz. Bursa ilinin gelişen ilçesi İznik gece gündüz çalıştığımız hizmet verdiğimiz yerlerdendir. Sadece İznik ilçe merkezinde değil, her ilçede hurda alım hizmeti vermekteyiz.

İznik Hurdacı Telefonu

İznik yerinden hurda alımı faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz bölgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle hurda atık satışı yapmak sebebiyle firmamızı aramanız gereklidir. Zaman kaybetmeden arayın anlık hurda fiyat listesi ile hurda malzemelerinizi değerinde satabilirsiniz. İznik hurdacı telefon numarası iletişim bilgilerimizin olduğu sayfanın içeriğinde sadece dokunarak tuşlayabileceğiniz yerdedir.

İznik Demir Hurdası Alım Satımı

Hatırlamanızı isteriz ki her tür demir ev kapısı, demir pencere korkuluğu, demir merdiven korkuluğu alırız. Demir, dünyada en çok bulunabilen metaller içindedir. Sayfamızdaki İznik 1.sınıf hurda demir fiyatlarını grubumuzdakilerle paylaşmaktayız. Güncel hurda demir ton fiyatı için İznik hurdacı firmamıza ulaşabilirsiniz. Demir hurda alımı paylaşımını ziyaret ederseniz iyi olacaktır. Yıkım hurdası, inşaat demiri hurdası ve hurda teneke alım satımı için telefon numaramıza ulaşabilirsiniz. Hurda demir fiyatları konusunda bilgi almak amacı ile linkine tıklayabilirsiniz. İznik ilçesinin tüm mahallelerinde ekstra demir hurdası, DKP demir hurdası, pik demir hurdası, toplama hurda demir, tufal hurda alıyoruz. Halk Metal Bursa İznik bölgesinde demir hurdası alımı yapıyor.

İznik Alüminyum Hurdası Alan Hurdacılar

Bursa İznik alüminyum hurdası alan hurdacılar içerisindeyiz. Bize verdiğiniz önem sebebiyle teşekkür ederiz. Sizlerin yardımıyla her gün deneyim kazanıyoruz. Her türde hurda alüminyum çatı sacı, alüminyum tencere tava, hurda alüminyum sac almaktayız. Ek olarak alüminyum petek hurda, hurda alüminyum kutu, hurda alüminyum radyatör yapmaktayız. Bu sayfadaki İznik alüminyum hurda fiyat listesini dileyene ücretsiz gönderilmektedir. Adresten alüminyum talaş hurda, alüminyum artık hurda, hurda alüminyum levha almak için telefon etmenizi diliyoruz. İznik ilçesinin tamamında alüminyum piston hurda, alüminyum profil hurdası, hurda alüminyum matbaa malzemesi, alüminyum sert kartel hurda, alüminyum araiş hurda alımı yaparken hurda tartımını güvenilir şekilde yapıyoruz. Alüminyum tel hurda, hurda alüminyum araba jantı, alüminyum tas tabak hurda, alüminyum bakırlı petek alıyoruz. Her türlü alüminyum hurda nakit alınır.

İznik Hurda Kurşun Alan Firma

Kurşun levha hurdası, Cami çatı söküm kurşunu, Kurşun yağmur oluğu, Cami minaresi kurşun hurdası alıyoruz. Metal kurşunun hala kullanılan eski madenlerden biri olduğu düşünülüyor. Cevher şeklindeki kurşun maviye yakın gümüş renktedir. Kurşun hurdası alan hurdacı sayfamızı incelemelisiniz. İznik hurda kurşun alım satımı için iyi fiyatları sunduğumuz ilçelerden biridir. Burada yayımlanmış olan Bursa İznik çatı minare kurşunu fiyat listesini telegram grubumuzdakilere saat başı ulaştırılmaktadır.

İznik Sarı Pirinç Hurdası Alım Satımı

Halk Metal şirketimiz bahsettiğimiz hurda sarıların alımına ek olarak sarı radyatör hurdası, hurda sarı pirinç sarı fosfor hurdası, hurda sarı bronz ticareti yapıyor. Bu sebeple İznik hurda sarı alım satım hizmeti hurdacı firmasıyız. Etrafta hurda sarı pirinç kırkambar, hurda sarı vana, sarı pirinç hurda musluk, su saati çeşitleri olduğu biliniyor. İtirafta bulunmak gerekirse sarı hurdası adıyla hurda cinsi varolmamıştır.

Burada bulunan İznik sarı pirinç ton fiyatı ayda bir güncelleniyor. Sitemizdeki pirinç sarı alan hurdacı içeriği inceleyin. İznik ilçesinin her yerinde sarı hurdası alımı yapıyoruz. Pirinç hurdalar mahalle arasında renginden ötürü sarı hurda ismiyle bilinmektedir. İznik hurdacı firmamız her türlü hurda alımı yapıyor. Bildiğiniz gibi hurda sarı pirinç MS-58, hurda sarı pirinç araiş, hurda sarı MS-64, hurda sarı pirinç MS-58 çubuk talaşı, hurda sarı çubuk ucu benzeri sarı pirinç hurda cinsleri vardır.

İznik Krom Hurda Alanlar

Oldukça sert bir metal olduğu için zırhlı araç kaplaması dahil önemli yerlerde krom hurdası kullanılmaktadır. Paslanmaz krom hurdası alım satımı yapıyoruz. Krom hurdası alanlar makalesine göz atabilirsiniz. Hurda nikelle işlenerek krom paslanmaz elde edilmektedir. Sayfamızdaki İznik hurda krom fiyat listesini abonelerimiz ile paylaşmaktayız. 316 krom hurda, 316 krom hurda talaşı, 310 krom hurdası, 310 krom hurdası talaşı, 201 krom, 202 krom hurdası, 430 krom hurdası, 304 krom hurda, 304 krom hurdası talaşı, anot nikel %99, krom paslanmaz tank alımı yapıyoruz.

İznik Hurda Kablo Alımı

Kablo hurdaları tellerindeki bakır madeni nedeni ile kablo hurdası alımı yapanlar için kıymetlidir. Ayrıca tek damar hurda kablolar, çok damarlı kablo hurdaları, enya kablo hurdaları alım satımı için piyasanın üzerinde fiyatı sunuyoruz. Bursa İznik ilçesinin tamamında hurda kablo almaktayız.

Hurda kablo içerikli metne göz atabilirsiniz. Genel olarak hava kablosu, çelik sargılı kablo, alçak gerilim kablosu, koaksiyel kablolar, yüksek gerilim kablosu, yeraltı kablosu şeklinde isimlendirilir. İznik hurdacı firması olarak her türlü antigron kablo hurdası, iç tesisat kabloları, elektrik kablosu hurdası alımı yapmaktayız. Karışık kablo hurdası, hurda telefon kablosu, hurda fare yemez kablo satmak isteyenler şimdi bizi arayabilir. Her yerden hurda antigron kablolar, iç tesisat kablo hurdaları, enya kablo hurdaları alımı yapıyoruz. Aynı zamanda geri dönüşümle uğraşıyoruz.

Çünkü firmamız sadece hurda ticaretinde uğraşmıyoruz. İçinde bulunan telin bakır veya alüminyum olmasına bağımlı olarak ve de dış kaplamasındaki kullanılan malzemeye göre çeşitlendirilir. Sitemizdeki İznik bakır kablo kg fiyatını arzu edene günlük gönderilmektedir. Bursa İznik hurdacı olarak TTR kablo, %30, %40, %50 bakırlı hurda kablolar alım satımı yapıyoruz.

Özellikle elektrik kablosu hurdası almaktayız. Kablo alan yerler içindeki İznik hurdacı firmayız. Etrafta hızlıca ticareti yapılan 40% bakırlı kablo hurdası, Yüzde otuz bakırlı hurda kablo, Yüzde 50 bakırlı hurda kablolar ticaretinde değerini yerinde ödüyoruz. Yüksek miktarda kablo hurdası alırken piyasasından pahalı fiyat teklifi gerçekleştiriyoruz. Kablo iletkenliği nedeniyle sıkça kullanılmaktadır. Üstelik hurda alüminyum kablo, çok damarlı hurda kablo için arayabilirsiniz.

İznik Hurda Alanlar

İznik ilçesindeki hurdacılar arasında olan Halk Metal her çeşit hurda malzeme alım satım hizmeti veriyor. İznik yerinden hurda alımı hizmeti verdiğimiz bölgeler içerisindedir. Hurda malzemelerinizi gecikmeden elinizden çıkarmalısınız. Çünkü hurda bakır yanar ve, yanık bakır hurdaya dönüşebilir. Hurda demir suyla temas halinde korozyona uğruyor. Böylece metallerin piyasa kilo fiyatını düşürüyor. Tonajlı kurşun hurda, demir hurda, çinko hurdası, alüminyum hurdası, bakır, kablo hurdası ve hurda sarı alımında yükseltilmiş fiyat teklifi veriyoruz. İznik hurda alan hurdacılar içinde kaliteli hizmet ve tecrübeli personelimizle öncü konuma geçiyoruz. Hurdası olanların memnuniyetini önde alarak sürümden kazanç elde etmeyi amaçlıyoruz. Hurda zamak antimon, makine artık hurdası, kalay hurda, çelik hurda alıyoruz. Müşterilerimizle birlikte kazanç sağlayarak sürekli hizmetler sunmayı prensip edindik. Hurda bakır almak amacıyla evinize gelmekteyiz. Fire hurda kumaş alan hurdacı firmayız.

İznik Sac Hurda Alanlar

İznik ve çevresinde hurda sac onduline, sac varil hurda, galvaniz hurdası, sac trapez hurdası, galvanizli boru hurdası, fiyatı istemek için. Firmamızda yeni üründen farksız 2.el trapez sac hurda bulunuyor. Sac hurdası alıyoruz. Müştemilat çatısı kaplamak isteyenler için uygun olacaktır.

İznik Çinko Hurda Alım Satımı

İznik ve çevresinde hurda çinko alıyoruz. Buradaki İznik hurda çinko fiyatlarını abonelerimizle paylaşmaktayız. Hurda çinko alan yerler konusunda bilgi almak amacı ile bağlantısına tıklayınız. Hurda kurşun levha, hurda çatı sökümü alımı için bizimle irtibata geçin.

İznik Hurda Bakır Alan Firma

İznik bakır hurdası fiyatları için telefonlarımızı arayınız. İznik bölgesinde bakır hurda alım hizmeti veriyoruz. Sitemizdeki İznik hurda bakır fiyat listesini uygulamamızı kullananlara güncel olarak yollanmaktadır. Bursa İznik bakır hurda alan yerler içerisindeyiz. Bakır boru hurda, kırkambar bakır hurda, hurda bakır bobin, yanık bakır hurdası alan firmayız.

Bakır hurdası alan İznik hurdacı telefonunu kolayca arayın profesyonel hizmetin keyfini sürün. Hurda bakır sayfamızda daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Hurda antigron granür bakır, soyma bakır hurda, TTR kırma bakır hurdası, lama bakır hurdası, bakır levha hurda, Hurda kızıl bakır talaşı, bakır kap kacak hurdası, bakırlı petek hurda, bakır tel hurda, hurda bakır profil alımı yapıyoruz.

İznik Klima Hurda Alanlar

Hurda klima motoru, hurda klima tüpü değerinde alınır. Her büyüklükte hurda klima alanlar içerisindeyiz. Güncel hurda klima bakır boru fiyatları öğrenmek için arayabilirsiniz. Klima hurdası İznik çevresinde çok alım satımı yapılan elektronik hurdaları arasındadır. Kombi hurdası alanlar içindeyiz. İznik bölgesinde 2.el klima satanlar firmamızla kesinlikle görüşmelidir.

İznik Moloz Dökümü

Molozlar İznik Belediyesi’nce daha önceden planlanan arazilere boşaltılıyor. Fabrika yıkımında müşteriyle antlaşmamıza göre molozların taşınması titizlikle yapılır.

İznik Hurdacı Sitesi

İznik hurdacılar sitesi içindeki hurda alım dükkanımızın iş birliği ile hurda ticareti işine başladık. Hurdacılıkda ayrım yapmadan alım yapıyoruz. Çok daha güzel bir Bursa ve her haliyle yaşanabilir İznik yaratmak için haddinden fazla çalışıyoruz. Sadece bu hurdaları almıyoruz.

İznik İkinci El Jeneratör Alımı

İkinci el jeneratör satan firmalar içerisindeyiz. Endüstriyel yıpranmamış ikinci el jeneratör bulunur. Jeneratör hurdası alım satımı yapıyoruz.

İznik Araba Hurdası Alanlar

Bu sektörde hizmet ediyoruz. Fırsat oldukça İznik yakınlarında hurda araba alım hizmeti vermekteyiz. Lakin hurda otomobil evrak hazırlama işlemleri çok uzun sürdüğünden bu hizmeti sürekli veremiyoruz. Elbette size hurda otomobil hurdaya satma hakkında yardımcı olmak istiyoruz. Resmi belge işi olmayan patoz, pulluk, hurda kazayağı, zirai alet hurdası, çeki demiri
, hurda yük vagonu, çekme belgeli hurda araç, hurda motor .

İznik Nikel Hurdası Alan Fabrikalar

İlçe genelinde %95 nikel şablon – %99 şablon nikel hurda, anot hurda nikel, hurda turbo nikel alımı yapıyoruz. Dolayısıyla nikel hurdalar alınırken oldukça dikkat ile çalışılmalıdır. Hurda nikel kükürt ile arsenik içerir. Bursa İznik hurda nikel alımı yapıyoruz.

İznik Kağıt Hurda Alan Yerler

Ederinden fazla fiyatlarla kuşe kağıt hurdası, hurda karton bardak, bristol hurda, kağıt peçete, hurda gazete alımı yapan hurdacılar arasındayız. Bölgede hurda okul kitabı, renkli kağıt hurdası, beyaz kağıt hurdası, A4 fotokopi kağıdı hurdası alım satımlarında göstermiş olduğumuz ekstra duyarlılıkla satıcıya piyasadan fazla kazanma imkanı iletiyoruz. İznik kağıt hurda alım satımı yapanlar arasındaki işletmemiz yardımıyla hurda ofset baskı bozuğu, hurda kağıt kırpıntı, toplama kağıt hurda, iplik bobin kağıdı, hurda karton koli kilo fiyatı edinebilirsiniz. Hurda karton almaktayız. Sayfamızdaki Bursa İznik kağıt hurdası fiyat listesini bedelsiz yollamaktayız

İznik Bina Yıkımı

Yıkım yapılırken belirtilen güvenlik önlemleri Ücretsiz bina yıkımları yapmaktayız. Tıpkı fabrika yıkımında olduğu üzere bina yıkımı gerçekleştiriyoruz. Yıkım bittiğinde pimapen hurdaları, sökülmüş penceler, sökülmüş laminant parkeler vb. her türde hurda eşyayı piyasa fiyatına satın alıyoruz. Kentsel dönüşüm nedeniyle yeniden inşa edilecek evlerin en baştan inşa edilmesi için yıkımını gerçekleştiriyoruz.

Anlık İznik Hurda Fiyatları

En güncel hurda kilo fiyatına ulaşabilmek nedeni ile bizi arayabilirsiniz. Sitemizdekihurda fiyatları konuyu inceleyin İznik hurdacı firma hurda alım satımı sırasında kullanılan fiyat listeleri hurda piyasasında her dakika değişiklik gösteriyor. Şunu söylemekte fayda görüyoruz ki tonajlı hurdaların alımında öteki firmalardan yüksek ton fiyatları uyguluyoruz.

7/24 Açık İznik Hurdacı Firma

Sektörde uzun zaman geçirmenin kazandırdığı deneyimlerler çağın teknolojisine ayak uydurarak yolumuza devam etmekteyiz. Neredeyse 23 yıldır hurda alım satım yapmaktayız. 7/24 açık İznik hurdacı firması depomuz yardımı ile 7/24 geri dönüşüm sektöründe hizmet veriyoruz.

İznik İkinci El İnşaat Malzemeleri

Bunun ile birlikte batan nalburlardan aldığımız Yıkılan lokanta binalarından kenara ayrılan yeni gibi ikinci el pencere, mutfak dolabı, kapı alıyoruz. İnşaat şantiyelerinde alçı sıva mikseri, boya tabancası, inşaat vinçleri, harç pompası az kullanılmış demir inşaat iskelesi, plywoon hurda 2.el olarak satılır.

İznik 2. El Lokanta Aletleri Alımı

2. El servis bıçağı, tabak, bardak, cam bardak yıkama makineleri, tabak kurtuma makinesi, bakır kazan, tencere, tava, tepsi, tezgah üstü 3 kapaklı dolap satan firmalar bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ardiyemizdeki hamur kazanları, döner ocakları, teşhir dolapları, lokanta tipi set üstü ocak, aspiratör, paslanmaz krom evye, paslanmaz krom davlumbaz, dilendirici küveti, krom dinlendirici vs endüstriyel tipi otel ve mutfak alet edavatlarını incelemeniz için almak isteyenleri depomuzu ziyarete davet etmekteyiz. Kullanılabilir durumda pansiyon tipi bulaşık makinası, buz makinesi, sanayi tipi çamaşır makinası, tezgah, pizza dolapları, tezgah üstü dolap alım satımı yapıyoruz. Sanayi tipi lokanta mutfağında kullanılan aletleri almaktayız.

İznik Kumaş Alım Satımı

Bursa İznik çevresinde hurda kumaş kırpıntı almaktayız. Bursa İznik çevresinde hurda viskon kumaşı, gömlek kumaşı hurdası, parça tişört kumaşı, hurda şifon, abiyelik kumaş hurdası, hurda döşeme kumaşı, hurda jesica kumaşı, süprem kumaş hurdası alımı için adresinize gelecek ekiplerimiz var. Spota düşmüş hurda parti kumaşı, nevresim kumaş parçası, dokuma kumaş, parça mayo kumaşı, hurda penye, poplin kumaş kırpıntısı, spot kumaş hurda, iç çamaşırı kumaş parçası alımlarında nakit para ödeme yapıyoruz.

Tonajlı kot kumaşı, hurda pantolonluk kumaş, hurda gabardin, ceketlik kumaş, eteklik kumaş hurdası, örme kumaş hurdası alımı için telefon numaramızı hemen aramalısınız. İznik kiloyla kumaş hurda alan firmalar içerisindeyiz. Bu sayfadaki İznik hurda kumaş ton fiyatlarını güncel olarak göndermekteyiz.

İznik Hurda Cam Alan Firmalar

Son zamanlarda şeffaf ve renkli kırık araba camı, cam şişe benzeri cam hurdalar bulunuyor. Cam yarısaydam ya da saydam genellikle sert ve kırılgan yapıdaki sıvı tutan amorf ve organik olmayan katı malzemenin adıdır. İznik yakınlarında hurda cam alanlar içindeyiz.

İznik 2.el Ev Eşyası

Kısa bir süre kullanıldığı anlaşılan 2el piyasasında satılabilecek temizlikte bulunan mobilyaları dilediğiniz yerden alıyoruz. Çamaşır makinesi hurdası, hurda bulaşık makinesi, eski buzdolabı vs hurda beyaz eşya alıyoruz. Geniş bilgiye erişmek için beyaz eşya hurdası alım satımı konulu içeriğimizi inceleyiniz Temiz ofis mobilyası, etajer, şifonyer, gardrop, çalışma koltukları, dilsiz uşak, bağımsız çekmece, çalışma masaları mevcuttur. İznik kullanılmış, 2.el mobilya ve aksesuarlar satın alabilirsiniz. Her türlü 2. El buzdolabı, derin dondurucular, TV, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, fırın, ütü, set üstü ocak, bilgisayar, elektrikli eşyalar, hurda ekran kartı, anakart hurdası fiyatı hakkında bilgi almak sebebi ile telefonumuzutuşlayabilirsiniz.

En Yakın İznik Hurdacı

Halk Metal hurda alım firması olarak İznik çevresinde hurda satımı yapmaktayız. Haliyle hurda satmak isteyenlere en yakın hurdacı İznik etrafında servisler vermekten onur duyarız. İznik hurdacısı içinde çalışmakta olan çalışanlarımızla konumdan hurda malzeme almaya başladık. İznik en yakın hurdacı firması adı ile hurda malzeme alırken yolladığınız konuma gelmekteyiz.

İznik 2.el Raf Hurdası

Demir raf hurdası alıyoruz. Genellikle kapanan iş yerleri tarafından hurdaya ayrılan market rafı hurdası, teşhir reyonları, hurda çelik raflar, demir raflar, mağaza rafları içlerinden bizim seçtiğimiz yeni durumdaki 2.el hurda raf satan firmalar içerisindeyiz. Bu sayfadaki Bursa İznik raf hurdası fiyat listesini whatsapp grumuzdakilere güncel olarak ulaştırıyoruz. Raf hurda alan yerler konusunda bilgi edinmek amacıyla bağlantısının linkine tıklamalısınız. Raf hurdası İznik satmak amacıyla mobil hatlarımıza ulaşabilirsiniz.

İznik Akü Hurdası Alım Satımı

Akü hurdaları içinde bulunan kurşunlu suları sebebiyle geri dönüşüm fabrikaları için oldukça kıymetlidir. Araçlarda enerji ihtiyaçları amacı ile bulunabiliyor. Biraz müddet sonra şarj tutmaz bataryalara akü hurdası denilmektedir. Aküler başka bir deyişle biriktireç şarj edilebilir piller gibi enerjinin depolanmasını sağlayan depolardır. Hurda akü alan yerler linkine tıklayabilirsiniz. Dolayısı ile iş yerimiz benzeri kendisine ait geri dönüştürme tesisi bulunanlar kuru akü ve sulu akü alım satımı yapabilir.

İznik Fabrika Bozumu

İşe başlamadan yıkılacak taşınmazın detaylı şekilde incelenerek gerekli ekipman ve projenin hazırlanması gerekmektedir. Genelde anlatıldığı gibi kolay bir iş olmamıştır. Güvenilir bir şekilde fabrikaları söküyoruz. Sektöre girdiğimizden beri onlarca fabrika söküm ihalesini başarıyla yerine getirdik. Böylelikle fabrika sökümü gerçekleştiren firmalar içinde meşhur olduk. Bursa İznik fabrika sökümü işleri yapımında deneyimliyiz.

İznik Plastik Hurdası Alanlar

Plastik hammadde, karbon (C), oksijen (O), hidrojen (H), azot (N) ve bazı diğer organik veya inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ve polimer malzemelerin adıdır. En yüksek fiyatla pet şişe, naylon poşet, kırmızı, mavi kapak hurda, şeffaf beyaz naylon hurda, hurda pimapen, hurda kırkambar plastik alım satımı yapıyoruz.

Polietilen, termoset, termoplastik, elastomer, polistiren, polipropilen benzeri plastik çeşitleri vardır. Bursa şehri İznik bölgesinin tümünden abs plastik, polipropilen moblen hurda, jelatin hurda, hurda polistren kristal alımı yapıyoruz. İznik hurda plastik alan firmalar içerisinden öne çıkan İznik hurdacı firmasıyız. Sitemizdeki İznik hurda plastik fiyat listesini her gün göndermekteyiz

Daha Fazla Göster
0 (532) 682 7866 WhatsApp